Lojistik Reklam

Lojistik dünyada ve ülkemizde hızla gelişmekte olan bir sektördür. Lojistik, taşımacılığın yanı sıra depolama, dış ticaret, gümrük, paketleme, dağıtım gibi çok sayıda hizmetin entegre ve eşgüdümlü bir şekilde yapılmasını gerektirmektedir.

Önemli olan hizmette fark yaratmaktır. Yani doğru ürünü, doğru miktarda, doğru koşullarda, doğru yerde, doğru zamanda, doğru maliyetle ve doğru müşteri için sunmak önemlidir. Bu performans düzeyi ancak etkin ve verimli lojistik ile sağlanabilir.

21. yüzyılın en fazla gelişme göstermesi beklenen üç önemli iş kolundan biri olan ve ülkemizde de hızla gelişen lojistik sektöründe; tedarik zinciri yönetiminin temel ilkelerine, stratejilerine ve tekniklerine vakıf, analitik düşünme, problem çözme ve karar verme yetenekleri ile donanmış, lojistiğin tüm fonksiyonlarına hakim, bilgi teknolojileri sistemlerini kullanmasını bilen, küresel vizyon sahibi uzmanlar yetiştirmek amaçlanmaktadır. Tüm bu hedefler içerisinde adayların yetişmeye imkan tanındığı üniversitelerde okutulan lojistik bölümleri; önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora programları altında mevcuttur.

Lojistik Ön Lisans Bölümleri – Lojistik Lisans Bölümleri – Lojistik Yüksek Lisans Programları – Lojistik Doktora Programları

Güncelleme: Nisan 2016

* Listede olmayan program/bölüm için iletişim formundan bilgi verebilirsiniz.

* Mevcut program/bölüm için içeriklerinizi iletişim sayfasından gönderebilirsiniz.

Lojistik Bölümü Olan Üniversiteler
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Friendfeed'te Paylaş
Linkedin'de Paylaş
Delicious'ta Paylaş
Technorati'de Paylaş

Yorum Yazın

İsim (Zorunlu)

(Yayınlanmayacaktır) (Zorunlu)

Arama
Yukarı Çık
Copyright © 2012 Lojistik Bölümü
Proje ve Tasarım ~ Murat TOPÇU | Her Hakkı Saklıdır. İçeriği Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.